Home/Oldtimers/Healey/Jensen-Healey

Jensen-Healey Oldtimer Te Koop

Lotus-motor, Donald Healey-ontwerp – de vergeten opvolger (1972–1976)

0 exemplaren beschikbaar

Geen Jensen-Healey gevonden

De Jensen-Healey: De Vergeten Opvolger van de Big Healey

Toen Austin-Healey in 1967 stopte, werkte Donald Healey onvermoeibaar verder aan een opvolger. In samenwerking met Jensen Motors – makers van de Jensen Interceptor – werd de Jensen-Healey geboren in 1972. De nieuwe auto gebruikte een nieuw ontworpen Lotus 907 motor – de 2.0-liter twin-cam viercilinder met 144 pk die later ook in de Lotus Elite en Eclat zou worden gebruikt.

De Jensen-Healey was sportief, licht en snel – een waardige opvolger van de Big Healey-filosofie. Helaas kampte de Lotus-motor in de beginjaren met betrouwbaarheidsproblemen, en Jensen Motors ging in 1976 failliet na slechts 10.926 exemplaren. De Jensen-Healey is daardoor relatief zeldzaam en wordt nu als een interessante niché-klassieker beschouwd.

De latere modellen (1974-1976) met verbeterde motoren zijn de meest betrouwbare. Een goede Jensen-Healey in rijklare staat kost €15.000-€35.000 – een bijzondere auto voor wie verder kijkt dan de bekende Healey-namen.